Депутат повідомив, що найближчого тижня питання про реакцію на "закон Магнітського" буде обговорюватися в Держдумі на більш предметному рівні.
"У Державній Думі більшість схиляється до того, щоб прийняти закон, сфокусований на США і в досить жорсткому і розширеному варіанті", – сказав Пушков.
Він пояснив, що з боку російських депутатів є два варіанти реакції на закон Магнітського, прийнятий сенатом США.
"Перший варіант – внести поправки до вже існуючого закону про порядок в'їзду в Російську Федерацію та виїзду з РФ … Там є три головні моменти: тим закордонним громадянам, які завдали моральної або матеріальної шкоди громадянам Росії за кордоном, буде заборонено в'їзд до Росії, їхні рахунки в російських банках і в закордонних філіях можуть бути арештовані, і може бути накладено ембарго на їх операції з власністю і будь-які ділові операції ", – сказав він.
"Є варіант сфокусувати закон на США і розширити об'єкти його застосування на всіх осіб США, які відповідальні в масових і міжнародно-встановлених порушеннях прав людини за кордоном", – додав депутат.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія відмовлятиме у візах американським чиновникам, які "порушують права людини".
Як повідомлялось, раніше МЗС Росії назвало "спектаклем у театрі абсурду" рішення Сенату у США схвалити запровадження візових і фінансових санкцій проти російських посадовців, яких вважають причетними до смерті російського юриста Сєргєя Магнітського.
Нагадаємо, 6 грудня Сенат Сполучених Штатів ухвалив так званий "закон Магнітського" та скасував поправки Джексона-Веніка.
Як відомо, "правозахисна" частина документа названа на честь померлого в московському СІЗО в листопаді 2009 року юриста Сєргєя Магнітського, який працював з інвестфондом Hermitage Capital Management і був звинувачений в ухиленні від сплати податків з організації.
Його смерть викликала великий суспільний резонанс, зокрема на Заході.