НОВИНИ

Сенат США прийняв "закон Магнітського" і скасував поправки Джексона-Веніка

Верхня палата Конгресу США в середу ухвалила "закон Магнітського" та скасувала поправки Джексона-Веніка.

Було прийнято версію законопроекту, прийняту раніше у Палаті представників, яка передбачає візові та фінансові санкції щодо російських чиновників, причетних, на думку Вашингтона, до смерті юриста Сєргєя Магнітського і до інших порушень прав людини.

Як повідомлялося, раніше сенатори підтвердили намір не вносити жодних поправок до тексту законопроекту і прийняти його в тому вигляді, в якому він був схвалений у палаті представників. Такий крок дозволить не втрачати часу на розгляд документу в погоджувальній комісії палати представників і сенату.

Таким чином, у разі схвалення законопроекту в сенаті, він негайно буде переданий на підпис президентові США Бараку Обамі.

Автори законопроекту підкреслюють – Конгрес вважає, що США повинні продовжувати підтримувати зусилля росіян, спрямовані на створення демократичної політичної системи, яка поважає індивідуальні свободи і права людини.

Також зауважується, що не пізніше ніж через 120 днів після ухвалення законопроекту, президент США повинен в незасекреченій формі надати у відповідні комітети Конгресу список людей, які, на його думку, причетні до затримання, тортур і смерті Магнітського, намагалися приховати факт події, отримали від цього фінансову вигоду, або ж брали участь у злочинній змові, яку Магнітський розкрив.

Відповідно до законопроекту, до "чорного списку" також увійдуть особи, які несуть відповідальність за позасудові вбивства, тортури та інші грубі порушення міжнародно визнаних прав людини, скоєні проти осіб, які прагнуть розкрити нелегальну діяльність з боку російських чиновників, отримати, здійснити, захистити або просувати такі права і свободи, як свобода віросповідання, свобода слова, свобода асоціацій, свобода зборів і право на справедливий суд та демократичні вибори.

У тексті законопроекту також наголошується, що з надходженням нової інформації президент може додавати в список нові імена.

Щодо осіб, які увійдуть до "чорного списку" будуть застосовані візові санкції, а їхні рахунки і всі операції з майном будуть заморожені.

Документ передбачає, що зі списку згодом можуть бути виключені імена осіб, якщо вдасться довести, що вони не були залучені до діяльності, через яку їх включили в цей список. Ця можливість торкнеться і людей, стосовно яких було проведено належне розслідування, або ж тих, хто в значній мірі змінив свою поведінку, мав відповідні наслідки за свої дії і запевнив, що не буде надалі займатися подібною діяльністю.

Держсекретар США може відмінити дію положень про заборону на видачу віз і ануляції діючих віз стосовно будь-якої внесеної до списку особи. Глава держдепартаменту може зробити це, якщо визнає це "необхідним для того, щоб США не суперечили угоді з ООН щодо штаб-квартири ООН", а також, якщо вважатиме це необхідним для інтересів національної безпеки США. Таке ж право закріплене і за міністром фінансів США.

Законопроект передбачає, що не пізніше ніж через рік після його прийняття і щорічно в подальшому держсекретар і міністр фінансів повинні доповідати відповідним комітетам Конгресу про заходи, вжиті стосовно внесених до "списку Магнітського" осіб.

Як відомо, Москва неодноразово заявляла, що в разі прийняття "закону Магнітського" прийме у відповідь санкції відносно Вашингтона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.