У Росії затримали майже 200 українських вантажівок

16 Лютого 2016, 08:53

В Росії наразі заблокували рух 197 українських вантажівок. Про це повідомили у прес-службі Мінтрансу РФ.

«До теперішнього часу продовжує залишатися неврегульованою ситуація з блокуванням руху російських вантажних транспортних засобів по території України. У зв'язку з цим органи Ространснагляду продовжують здійснювати контроль в посиленому режимі щодо українських вантажних транспортних засобів, які перебувають на території Російської Федерації. На тепер призупинено рух 197 таких автомобілів», – повідомили у тексті.

У РФ пообіцяли блокувати українські авто «до врегулювання ситуації» з блокуванням російських вантажівок на території України. Окрім того, там повідомили, що наразі не отримали «офіційного повідомлення з боку української влади» про заборону руху російських автомобілів по території України.

За інформацією української влади, на території України станом на 15 лютого перебували менше 100 вантажівок з РФ.

Як повідомлялося, блокада російських фур в Україні почалася 11 лютого. Станом на день 15 лютого 11 українських областей долучилися до акції.

14 лютого РФ офіційно заявила про аналогічну про блокаду українських вантажівок. 15 лютого уряд України офіційно призупинив рух російських вантажівок територією країни.

У Кремлі обурилися блокуванням російських вантажівок на території України і пригрозили новими заходами у відповідь, якщо ця проблема не буде знята. 

На думку російського прем’єр-міністра Дмітрія Мєдвєдєва, блокування руху російських фур в Україні є порушенням міжнародного права. Згодом стало відомо, що Україна почала технічні консультації з Міністерством транспорту РФ з питання транзитних автомобільних перевезень між країнами.