У Росії повідомили, що лікарі не підтвердили рак в політв’язня Клиха – омбудсмен

13 Січня 2019, 13:39

У Росії лікарі не підтвердили діагноз про рак у незаконно засудженого українця Станіслава Клиха. Про це в неділю, 13 січня, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, посилаючись на заяву російського омбудсмена Тетяни Москалькової.

 

"Вона (Москалькова – Ред) розповіла про Станіслава Клиха щодо якого я їй днями також направила звернення. Зі слів Москалькової, Уповноважений з прав людини Челябінської області повідомила їй, що Станіславу зробили усі необхідні аналізи і діагноз раку, який він підозрює у себе, не підтверджується. Буду звертатись до консула для перевірки цiєї iнформацiї", – наголосила український омбудсмен.

 

Крім того, вона додала, що домовилася з Москальковою про час конфіденційної зустрічі, що відбудеться 14 січня в Москві, на якій сторони планують обговорити всі інші питання.

 

Як повідомлялося,17 грудня в Росії незаконно засуджений українець Станіслав Клих у листі повідомив, що стан його здоров'я є критичним, також політв'язень підозрює, що в нього гангрена та рак. Згодом мати у Станіслава Клиха повідомила, що стан здоров’я її сина погіршується, а саме: політв'язень скаржиться на сильний біль у серці, нирках, печінці, має проблеми з ногами та підозрює ймовірне захворювання на рак шкіри. 

 

Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.