У Росії не визнають незалежної “сирної” експертизи

Акценти
15 Березня 2012, 19:48

Відповідаючи на запитання, чи визнає Росія результати незалежної міжнародної експертизи, яка не виявила пальмової олії в українських сирах Оніщенко заявив: "Від кого вона (експертиза. – ред) незалежна? От де її провели, нехай туди сир і везуть". Окрім цього, він висловив сумніви в тому, в Україні можуть провести об'єктивне дослідження на вміст олії в сирі.

"Навряд чи на їхніх підприємствах є необхідне обладнання для дослідження (вмісту пальмової олії – ред.), нехай нам не розказують", – сказав він.

Нагадаємо, Росспоживнагляд на початку лютого почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення до РФ сирів трьох українських виробників – ПП "Прометей" (Чернігівська область), АТ "Пирятинський сирзавод" (Полтавська область) і ТОВ "Гадячсир" (Полтавська область).

27 лютого Росспоживнагляд розширив список українських підприємств до семи, яким заборонено поставки сиру на російський ринок. До списку раніше заборонених додали Баштанський і Лозівський сирзаводи, "Бель Шостка України" та Хмельницьку маслосирбазу.

Голова Росспоживнагляду пояснив, що претензії до українського сиру пов'язані з тим, що він не відповідає російському техрегламенту на молоко і молочну продукцію.

90