Український режисер, політв'язень Кремля, Олег Сенцов відмовився від переведення в лікарню. Про це повідомляє федеральна служба виконання покарань Росії в Ямало-Ненецькому окрузі у п'ятниц, 10 серпня.
Повідомляється, що представники громадської наглядової комісії, які відвідали Сенцова 10 серпня, запропонувала йому перевестися до цивільної лікарні.
"Представники громадської спостережної комісії відвідали медично-санітарну частину виправної установи, де зустрілися і поспілкувалися з Олегом Сенцовим. Правозахисники запитали його про стан здоров'я, умови утримання, одержуваної їм медичної допомоги. В ході розмови ніяких скарг від засудженого не надходило", – йдеться в повідомленні.
На пропозицію Сенцов відповів відмовою, сказав, що "хворим себе не вважає".
Раніше повідомлялося, що посольство України в Росії і українське консульство у Єкатеринбурзі надіслали звернення до Федеральної службу і виконання покарань Росії щодо надання дозволу українському консулу відвідати Сенцова.
Нагадаємо, 9 серпня Денісова оприлюднила фото українського політв'язня Кремля Олега Сенцова, зроблені у колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі.
Раніше Денісова звернулася до уповноваженого Росії з прав людини Тетяни Москалькової з проханням організувати переведення політв'язня Олега Сенцова в Інститут професора Ніколаєва у Москві або в лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування.
8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що стан українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова є критичним, він майже не встає і вважає, що кінець близький.
19 липня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раада аль Хуссейна, генерального секретаря Ради Європи Турбьорна Янгланда та комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович щодо організації візиту їхніх представників до колонії, де РФ незаконно утримує українського режисера Олега Сенцова.
14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування.
Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).