НОВИНИ

Денісова звернулася до Верховного комісара ООН та генсека РЄ щодо політв'язня Сенцова

За словами Денісової, адвокат політв'язня повідомив, що український режисер плутається в датах.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раада аль Хуссейна, генерального секретаря Ради Європи Турбьорна Янгланда та комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович щодо організації візиту їхніх представників до колонії, де РФ незаконно утримує українського режисера Олега Сенцова. Про це в четвер, 19 липня, повідомила український омбудсмен.

 

Зокрема, вона закликала їх перевірити інформацію про стан Сенцова, яку їй надав адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе.

 

"Олега вивозили з колонії у лікарню Лабитнангі, де лікарі збиралися годувати його примусово. Що значить, зі слів адвоката, заливати ентерально великі стакани поживної суміші. Олег відмовився, але пішов з ними на компроміс і тепер вживає, як каже адвокат зі слів Олега, 3-4 ложки поживної суміші вдень", – зазначила Денісова.

 

За її словами, адвокат також повідомив, що Сенцов плутається у датах. Крім того, згідно з повідомленням, у політв'язня нещодавно була друга криза, однак "він не може сказати, коли".

 

"Закликаю всі міжнародні правозахисні інституції звернутися до президента РФ з вимогою терміново прийняти рішення про звільнення Олега Сенцова та всіх бранців Кремля", – підкреслила омбудсмен.

 

Як повідомлялося, 19 липня адвокат Дмітрій Дінзе відвідав незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова в російській колонії в Лабитнангі. Зокрема, адвокат повідомив, що в політв'язня через голодування сталася друга криза. 

 

22 червня Людмила Сенцова, мати незаконно засудженого РФ українського режисера Олега Сенцова, написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина, 26 червня його передали Путіну. Своєю чергою, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що відповідне клопотання розглянуть, коли воно надійде в Кремль. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.