У РФ скасували трирічний адміннагляд над сином Джемілєва – адвокат

23 Листопада 2016, 09:14

Трирічний адміністративний нагляд РФ, протизаконно встановлений над українським громадянином Хайсером Джемілєвим, скасовано. Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

«Із незалежних від мене причин я не міг брати участі в розгляді щодо адміністративного нагляду, незаконно встановленого над моїм підзахисним. Однак, як я дізнався, апеляційною інстанцією, Астраханським обласним судом 2 листопада це рішення було скасовано через подання прокуратури», – пояснив Полозов.

Таким чином, юридична невизначеність з адміністративним наглядом, встановленим над Хайсером Джемільовим, про яку говорив раніше Полозов, вирішена.

Адвокат Марк Фейгін раніше повідомляв, що сина Уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва – Хайсера мають звільнити з в’язниці 25 листопада. 

Нагадаємо, Хайсера Джемілєва звинувачували у тому, що в травні 2013 року він у дворі свого будинку у Бахчисараї вбив знайомого сім'ї Февзі Едемова з рушниці свого батька. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу знову. Хайсера вивезли з сімферопольського СІЗО до Краснодарського краю.

Верховний суд Російської Федерації скоротив на півтора року термін ув'язнення у 5 років, призначений Краснодарським крайовим судом для Хайсера Джемілєва. При цьому Дніпровський суд Києва у квітні 2015 року призначив йому міру покарання у вигляді 3 років і 8 місяців позбавлення волі.

Хайсер Джемілєв відбуває покарання у Астраханській колонії №10.