НОВИНИ

Засудженого в РФ сина Джемілєва етапували до колонії

Колонія знаходиться в Астраханській області.

Сина депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва - Хайсер Джемілєва, засудженого в Росії у справі про вбивство, етапували для відбуття строку покарання. Про це повідомив його адвокат Ніколай Полозов.

"Захист отримав відомості, що Хайсер Джемілев нині направлений в одну з колоній на території Астраханської області. Але нам поки невідомо, де конкретно він перебуває в даний час", - сказав він.

Як відомо, у травні 2014 року Слідчий комітет Росії затримав Хайсера Джемілєва, звинувачуваного в убивстві, а суд арештував його. Його звинувачують у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 105 (убивство), ст. 222 (незаконне зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів) і ст. 226 (викрадення зброї) Кримінального кодексу Росії.

У червні Краснодарський крайовий суд на підставі вердикту присяжних визнав Х.Джемілева винним за ч.1 ст.226 та ч.1 ст.222 (розкрадання і зберігання зброї), за ч.1 ст.109 КК РФ (вбивство з необережності) і засудив його до п'яти років колонії загального режиму.

За версією слідства, у період часу з 2 квітня до 20 травня 2013 року Хайсер Джемілєв таємно взяв у батька карабін калібру 7,62 мм і 10 патронів і сховав їх у своєму домі в Бахчисараї.

27 травня 2013 року син Джемілєва у своєму домі випадково, з необережності, як говорив він пізніше, вистрелив у 30-річного Февзі Едемова – його знайомого, жителя Бахчисарайського району, який працював у будинку. Едемів помер на місці.

Відомо, що Хайсер Джемілєв за декілька років до того лікувався в психіатричній клініці.

Однак на початку вересня Верховний суд РФ зменшив термін ув'язнення на півтора року. У своєму рішенні Верховний суд зазначив, що за звинуваченням за ст.109 КК РФ (вбивство з необережності) минув термін давності.

Полозов, у свою чергу, підкреслив, що продовжить добиватися повного скасування вироку своєму довірителю, у зв'язку з чим готує наглядову скаргу на рішення Верховного суду РФ.

Він нагадав, що вироком Дніпровського суду Києва Х.Джемілев також засуджений за аналогічним статтями обвинувачення, і Україна домагається його видачі.

"Ми будемо наполягати, що російський вирок повинен бути скасований, оскільки людина, за діючими міжнародними правовими нормами, не може бути двічі засуджений за один і той же злочин", - підкреслив адвокат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.