У Росії спортсменку Юлію Стєпанову, яка не раз виступала на німецькому каналі ARD із заявами про систематичне вживання допінгу у вітчизняній легкій атлетиці, позбавили можливості виступати на міжнародних змаганнях разом з іншими російськими легкоатлетами. Про це повідомляє сайт Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).
Рада Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) 13 листопада 2015 переважною більшістю голосів прийняла рішення про тимчасове призупинення членства ВФЛА в цій міжнародній організації. Цей вердикт спричинив за собою заборону на участь російських спортсменів у міжнародних змаганнях. 10 січня на офіційному сайті ВФЛА був опублікований список легкоатлетів, які наразі мають право виступати тільки на російських змаганнях. Серед кількох сотень спортсменів є і Юлія Стєпанова, головний викривач вітчизняної легкої атлетики. Термін дискваліфікації Стєпанової, яка здобула широку популярність після виходу на німецькому телеканалі ARD фільму про допінг у російській легкій атлетиці, закінчився наприкінці січня 2015 року. IAAF звільнила Степанову від виплати грошей за повернення в спорт після допінгової дискваліфікації. У свою чергу, ВФЛА завчасно не була поставлена до відома про це.
Стєпанова, що спеціалізується в бігу на 800 метрів, свій кращий результат після відбуття покарання за вживання допінгу показала на турнірі в німецькому Регенсбурзі 6 червня 2015, пробігши два кола за 2 хвилини 1,31 секунди.
Інший борець з корупцією всередині ВФЛА Лілія Шобухова, чий термін дискваліфікації за допінг завершився 23 серпня 2015, також не може наразі брати участь у міжнародних змаганнях.
Нагадаємо, канал ARD в грудні 2014 року показав документальний фільм, назву якого можна перекласти як «Секретний допінг: як Росія робить переможців». У ньому розповідалося про те, що російські легкоатлети систематично вживали заборонені препарати за вказівкою своїх тренерів. Головними героями фільму є легкоатлетка Юлія Стєпанова і її чоловік Віталій Стєпанов – колишній співробітник Російського антидопінгового агентства, які виступили в ролі основних викривачів.
Нагадаємо, Рада Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) визнала національні антидопінгові агентства п'яти країн – Андорри, Аргентини, Болівії, Ізраїлю та України такими, що не відповідають кодексу організації.