Справа Тимошенко стоїть на четвертій позиції, після заявлених раніше справ.
"Тимошенко (остаточне рішення винесено 30.07.2013 ) Порушення прав заявника на свободу та безпеку та обмеження цих прав у інших цілях, ніж ті, які допускаються Конвенцією про права людини", – сказано в анонсі.
Як повідомлялося, раніше Комітет міністрів планував розглянути справи Олександра Волкова, Світлани Науменко та Олексія Веренцова.
Уу випадку з Волковим, Україна повинна була відновити його на посаді судді Верховного суду. Остаточне рішення у цій справі набуло чинності 27 травня цього року.
Справа Науменко стосувалося надмірно тривалого судового розгляду і відсутності ефективних засобів правового захисту, а справа Веренцова – адміністративної заборони на проведення мирної демонстрації .
Як повідомляв Тиждень.ua, у червні Комітет Міністрів Ради Європи заслухав інформацію про виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини у справах «Гонгадзе проти України», «Луценко проти України» та «Волков проти України”. Розгляд відбувався в закритому режимі.
Нагадаємо, 5 вересня Комітет із запобігання катувань Ради Європи оприлюднив звіт про візит своєї місії в Україну наприкінці 2012 року, що став першим документальним підтвердженням факту активного опору Юлії Тимошенко транспортуванню її до лікарні Укрзалізниці, та намагання влади «зам'яти» розслідування її заяв про побиття. Українська сторона у листуванні з комітетом не надала аргументів, що виправдали б ці дії.