У Пшонки змінили концепцію про “знайдені” за кордоном гроші Тимошенко

21 Листопада 2013, 12:16

За її словами, заяви народних депутатів за запитами в посольства про наявність іноземних рахунків, що належать Ю.Тимошенко – спроба ввести в оману і підмінити поняття, так як посольства не надають такої інформації.

"Смішно чути заяви щодо запитів про наявність рахунків на ім'я Тимошенко або її родичів. Адже йдеться не про власні, а про підконтрольні їй рахунки, через які відмивалися державні кошти і безпосередньо пов'язані з компаніями ЄЕСУ, "Сомалі Інтерпрайзес" та іншими", – пояснила Фролова.

Крім того , вона нагадала , що уряд України в особі Міністерства доходів і зборів привернуло британську юридичну компанію , якої вже зараз подані позови з повернення незаконно виведених з України державних коштів.

Як повідомлялось, парламентська фракція партії "Батьківщина" направила запити до посольств європейських країн у тому числі й Швейцарії, з проханням надати інформацію про наявність або відсутність мільйонних коштів на рахунках, які українська влада приписує екс-прем'єру Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, 19 листопада генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що на рахунках одного із швейцарських банків знайдено кошти, виведені з України за участю Юлії Тимошенко.

Раніше міністерство доходів і зборів розпочало судовий процес у США та Швейцарії для захисту інтересів держави Україна у справі про розкрадання $200 млн, у незаконному привласненні яких підозрюють групу осіб, зокрема українських екс-прем'єрів Юлію Тимошенко та Павла Лазаренка.

ЗМІ повідомляли, що Кабмін нибито хоче повернути в Україну  4,1 мільярди гривень Павла Лазаренка, а екс-прем'єра Юлію Тимошенко зробити головним фігурантом тієї справи.

 За інформацією ЗМІ, $477 млн із цієї суми були заморожені на рахунках Павла Лазаренка у 2006-му, коли він був засуджений американським судом. Якщо в історії з $477 млн Юлія Тимошенко, згідно з матеріалами суду, була задіяна лише побічно (нібито саме вона переказувала гроші на рахунки Лазаренко в 1996-1999 роках), то в позові, який Кабмін планує подати до суду Женеви, за інформацією джерела, вона є головним фігурантом.