У Пшонки порахували, що профспілки розпродали санаторіїв на 6 мільярдів

12 Жовтня 2011, 16:20

«Прокуратура категорично проти передачі майна профспілок у приватну власність. Тільки за двадцять років незалежності така величезна організація як ФПУ втратила більше 200 санаторно-курортних комплексів (вартістю більше 6 млрд. грн.!), де лікувалися та відпочивали наші звичайні громадяни», – сказав заступник Генпрокурора.

Він зазначив, що органами прокуратури пред’явлено вже 172 позови, де у судовому порядку прокуратура намагається припинити відчудження державного майна комерційними структурами.

«Сьогодні ми маємо 72 судових рішення, які підтверджують нашу правоту та скасовують вищевказані незаконні угоди. За матеріалами перевірок порушено 36 кримінальних справ», – додав Гаврилюк.

Він зазначив, що у вересні господарський суд Херсонської області задовольнив 7 позовів прокуратури Херсонської області, і визнав за державою право власності на майно санаторіїв «Гопри», «Скадовськ», туристичну базу «ім. Остапа Вишні», «Чорномор», тур готелі «Нова Каховка», «Лілея» та бюро подорожей та екскурсій у смт. Асканія Нова.

Нагадаємо, перевірку ФПУ Генпрокуратура розпочала у травні. У ГПУ вважають, що федерація не мала права відчужувати майно, яке є державною власністю і перебуває у профспілок в управлінні. У ФПУ наголошують, що курорти і санаторії є їх власністю, і називають дії ГПУ втручанням у внутрішні справи федерації.

Крім цього, заступник генпрокурора Віктор Занфіров заявляв, що голова Федерації профспілок, народний депутат від Партії регіонів Василь Хара був особисто зацікавлений у приватизації профспілкового майна.