У прифронтовому Торецьку пошкоджено водопровід у “сірій зоні”. У святковий період жителі можуть залишитись без води

Суспільство
28 Грудня 2021, 16:11

У прифронтновому місті Торецьк Донецької області оголосили надзвичайну ситуацію через порив водогону Горлівка-Торецьк. Про це повідомила заступниця голови Торецької ВЦА Людмила Єслюкова інформаційному агентству "Вчасно". 

За словами заступниці у коментарі "Вчасно", водогін пошкоджено  на території "сірої зони", тому ВЦА вже надіслала запит про доступ до водогону для його обстеження та ремонту.

Ремонтні роботи для збільшення водопостачання вже проводились, однак проблему усунути не вдалось. Тому адміністрація припускає, що проблема у тій частині водогону, до якої немає доступу через бойові дії. Наразі жителі отримують воду погодинно.

Заступник голови Торецької ВЦА Юрій Євсіков у коментарі Тижню зазначив, що наразі відповіді з "сірої зони" не надійшло, а оцінити масштаб проблеми без доступу до водогону неможливо. Швидше за все, жителі Торецька зустрічатимуть Новий рік без води.

Читайте також: Вода розбрату. Як сьогодні працює система водопостачання на Донбасі​

"Нам потрібно фізично потрапити в "сіру зону" щоб зрозуміти, якого характеру ушкодження, і тоді буде зрозуміло, яка потрібна техніка та засоби, щоб ліквідувати ушкодження. Частково вода є – близько 30% від потреби ми отримуємо з того водогону, тому зараз подаємо воду по графіку, який залежить від розташування районів – ті, що далі від водонапірної станції, потребують довшої розкачки. Ті райони, що ближче до неї – там швидше", – пояснив Юрій Євсіков.

У Торецьку цього року вже були проблеми з водопостачанням через війну – 4 січня внаслідок поривів на водогоні Горлівка-Торецьк діаметром 900 мм подача води припинилась (у Торецьку та ще 4 містах Торецької міської ради). Без води залишилось понад 37 тисяч людей на майже 9 діб.

8 січня комунальне підприємство  "Вода Донбасу" почали обстеження ділянки водогону у супроводі піротехнічного розрахунку ДСНС України, представників ОБСЄ та СЦКК. Однак через обстріли роботи зупинили – менш ніж за годину російські бойовики почали вогонь зі стрілецької зброї та гранатомета у напрямку робочої бригади. Дозвіл на ремонт з боку окупантів робітники КП отримали, однак у день проведення робіт по них двічі відкривали попереджувальний вогонь. Вдруге – за дві години після відновлення ремонту. 

Повністю провести та завершити ремонт водогону вдалось лише 12 січня – робота ускладнювалась тим, що трубопровід пролягає у важкодоступній місцевості через можливі закладені вибухонебезпечні пристрої та вогонь з боку окупантів.