У прокуратурі Грузії заявили про намір заарештувати одного з лідерів опозиції

26 Червня 2019, 11:54

Прокуратура Грузії звинуватила Никанора Мелію з партії "Єдиний національний рух" в організації штурму парламенту 20 червня. Про це повідомляє Deutsche Welle. 

 

Так, у Грузії шостий день тривають масові протести. Кілька тисяч людей зібралися біля будівлі парламенту в Тбілісі у вівторок, 25 червня. Невдоволення мітингувальників викликав, зокрема, намір грузинської прокуратури заарештувати Мелію.

 

Зазначається, що прокуратура вже подала клопотання про позбавлення Мелії депутатської недоторканності, щоб помістити політика в слідчий ізолятор.

 

Водночас учасники протесту  продовжують закликати до відставки глави грузинського МВС Георгія Гахарії. Демонстранти змогли направити йому свої вимоги в смс-повідомленні, оскільки з трибуни їм назвали номер мобільного телефону міністра.

 

Своєю чергою, прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе звинуватив лідерів ЄНР у провокуванні штурму парламенту.

 

Разом з тим, опозиційні депутати залишили грузинський парламент на знак протесту проти ігнорування правлячою партією вимог протестувальників.

 

Нагадаємо, 25 червня спікером парламенту Грузії обрали лідера парламентської більшості, представника керівної партії "Грузинська мрія" Арчіла Талаквадзе. Зокрема, на цій посаді він змінив Іраклія Кобахідзе, який пішов у відставку на тлі акцій протесту в центрі Тбілісі.

 

24 червня влада Грузії  пообіцяла виконати одну з ключових вимог протестувальників.

 

Раніше  у лікарнях Тбілісі продовжили лікування 28 осіб, які постраждали в ході протестів 20-21 червня. 

 

Як повідомлялося, у Тбілісі 20 червня тисячі людей вийшли на масові протести через депутата-комуніста Держдуми РФ Сєргєя Гаврілова, який виступив російською мовою з крісла спікера грузинського парламенту під час засідання очолюваної ним Міжпарламентської асамблеєї православ’я.

 

Після того, як протестувальники прорвалися до внутрішнього подвір'я грузинського парламенту, серед них утворилася тиснява. Згодом правоохоронці застосували проти активістів сльозогінний газ і гумові кулі, десятки людей постраждали. Допомога знадобилася і колишній очільниці Нацполіції України Хатії Деканоідзе.

 

Своєю чергою, президент Грузії Саломе Зурабішвілі звинуватила організаторів протестів у Тбілісі у діях на користь Російської Федерації, наголосивши, що протистояння у країні вигідне Кремлю.