НОВИНИ

Влада Грузії пообіцяла виконати одну з ключових вимог протестувальників

Мова йде про вибори за пропорційною системою.

У Грузії парламентські вибори 2020 року пройдуть в умовах пропорційної системи і нульового виборчого бар'єру. Про це заявив лідер владної партії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі, передає 1tv.ge.

 

"Головна причина, яка привела нас до цього, - це наше суспільство та особлива готовність і бажання молодих людей активно брати участь в управлінні країною і брати на себе відповідальність...Ще однією причиною нашого поточного рішення є зростаючий, глобальний або локальний характер, політичні та економічні виклики, з якими стикається наша країна, і з якими вона потребуватиме все більшого соціального і політичного консенсусу, єдності та розподілу відповідальності. ", - йдеться у заяві.

 

Зокрема, Іванішвілі заауважив, що його партія "добровільно відмовляється від переваги, яку має "Грузинська мрія" у змішаній виборчій системі". 

 

"Наша політична команда готова розпочати широкі консультації з парламентськими та позапарламентськими політичними партіями відразу після закінчення поточної сесії", - наголосив він.

 

Як відомо, 13 червня представники 20-ти опозиційних партій представили в грузинському парламенті 300 тисяч підписів щодо вимоги переходу до пропорційної виборчої системи з 2020 року.

 

Нагадаємо, що у лікарнях Тбілісі продовжили лікування 28 осіб, які постраждали в ході протестів 20-21 червня. 

 

Як повідомлялося, у Тбілісі 20 червня тисячі людей вийшли на масові протести через депутата-комуніста Держдуми РФ Сєргєя Гаврілова, який виступив російською мовою з крісла спікера грузинського парламенту під час засідання очолюваної ним Міжпарламентської асамблеєї православ’я.

 

Після того, як протестувальники прорвалися до внутрішнього подвір'я грузинського парламенту, серед них утворилася тиснява. Згодом правоохоронці застосували проти активістів сльозогінний газ і гумові кулі, десятки людей постраждали. Допомога знадобилася і колишній очільниці Нацполіції України Хатії Деканоідзе.

 

Своєю чергою, президент Грузії Саломе Зурабішвілі звинуватила організаторів протестів у Тбілісі у діях на користь Російської Федерації, наголосивши, що протистояння у країні вигідне Кремлю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.