Він уточнив, що зараз на рівні Кабінету міністрів завершується підготовка пакету змін до законів, які мають привести у відповідність із законом "Про доступ до публічної інформації" інші закони, в тому числі, Адміністративний та Кримінальний кодекси.
«Ці зміни впровадять відповідальність за порушення норм закону», – заявив Іванеско. «Таким чином громадяни зможуть домогтися покарання посадовців у вигляді штрафу, що стимулюватиме якісне та повне надання запитуваної інформації», – зазначив він.
Іванеско також заявив, що «впроваджуватиметься норма, згідно з якою в разі розбіжностей між зазначеними актами та законом «Про доступ до публічної інформації» пріоритетною вважатиметься норма нового закону.
За його словами, ці кроки допоможуть «створити реальні механізми для того, щоб мотиви дій та рішень органів влади стали зрозумілими для суспільства, а прозорість роботи унеможливила корупційні прояви та зловживання з боку посадовців».
Як повідомляє прес-служба президента, за півроку Адміністрація Президента відповіла на 1750 інформаційних запитів. Кожен шостий запит до президента надіслав журналіст.
При цьому, за оперативною інформацією, центральними органами виконавчої влади в Києві за цей час було отримано близько 5 тисяч запитів.
У Адміністрації Президента зазначили, що були відкриті списки високопосадовців, які мають державні дачі у будинках відпочинку «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця», хоча ще з радянських часів ця інформація була «секретною».
Також відкрито «усі витрати на утримання апарату», оренду вертольоту та літака для надання послуг з перевезення президента, «вперше оприлюднені декларації про доходи керівництва адміністрації, «гласною стала інформація про принципи формування журналістського пулу з висвітлення закордонних візитів президента України».
Нагадаємо, закон про доступ до публічної інформації набув чинності 9 травня.