«Якщо президент і парламент погодяться на таку формулу, то це рішення вимагає декількох серйозних кроків. Бо сьогодні наше кримінальне законодавство не має такої процедури, як звільнення для лікування за кордоном. Тому нам треба буде ухвалити поправки у виправне трудове законодавство, а по-друге, потрібно буде підписати двосторонні угоди після зміни законодавства», – зазначила Богословська.
При цьому вона висловила впевненість, що до 15 жовтня це питання можна буде вирішити.
Водночас політик наголосила, що в разі провалу підписання Угоди про асоціацію з ЄС Юлія Тимошенко «може забути про отримання таких преференцій».
На переконання Богословської, вимоги з боку ЄС щодо Юлії Тимошенко є спірними.
«Жодна країна світу не дозволить «нагинати» її щодо однієї особи. Не можна на одну шальку терезів кидати долю однієї паняночки, а з іншого боку кидати долю 46 мільйонів», – обурилася регіоналка.
Як повідомлялось, нещодавно, під час Ялтинської європейської стратегії, спецпосланець Європарламенту Александр Квасьневський заявив, що Юля Тимошенко потребує лікування за кордоном і висловив сподівання, що влада погодиться на пропозицію, підготовлену місією спостерігачів від Європарламенту.
Нагадаємо, нещодавно в інтерв'ю «Українській правді» Юлія Тимошенко заявила, що ніколи не отримувала від представників української влади офіційних пропозицій щодо лікування в Німеччині.
Німеччина неодноразово заявляла, що готова прийняти Тимошенко на лікування. Втім, міністр закордонних справ країни Гідо Вестервелле у липні цього року зазначив, що домовленостей з цього приводу поки не досягнуто.
У свою чергу, керівники України і представники правоохоронних органів неодноразово заявляли, що українське законодавство не дозволяє лікувати ув'язнених за кордоном.
Востаннє це питання Янукович коментував в інтерв'ю українським телеканалам у серпні цього року, де й заявив, що воно вирішуватиметься в рамках закону.
Читайте також: Три шляхи Януковича у питанні Тимошенко: звільнення, лікування за кордоном або відмова від євроінтеграції