Хомутинник зауважив, що під час перерви Комітет збирався разом з лідерами фракцій у парламенті на нараду для обговорення резонансних поправок.
«Ми зібралися комітетом, порадились (може хтось недодивився ті чи іші позициї) і дійшли згоди – ми маємо це виправляти. В який спосіб – інше питання», – зазначив регіонал.
«Яким саме чином переголосовувати поправки – ми не маємо відповіді. Ми не можемо після голосування вносити зміни. Якщо ВР скасувала б рішення про друге читання і направила документ для майбутнього опрацювання – то комітет мав би зібратися і дати оцінку цим поправкам – врахувати їх або відхилити», – зауважив Хомутинник.
Він також додав, що депутат від опозиції Ігор Бринченко вніс 31 поправку, частина з яких булла схвалена Комітетом.
«Є поправки, де сказано, як мають документуватися резиденти України, які мають місце постійного проживання за межами України. Якщо ти сплачуєш податки за межами крани, то не повинен претендувати в Україні на привілеї від держави з тих чи інших программ – наприклад соціальних фондів», – заявив Хомутинник і додав, що оцінку політичного підтексту даних змін мають дати фахівці з виборчого права.
Нагадаємо, 24 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків. Ініціатори законопроекту – Кабінет Міністрів. Його ухвалили 239 депутатів. Проти проголосувало 38, 1 – утримався, а не голосували – 136 депутатів.
Після прийняття законопроекту трибуну Верховної Ради заблокували депутати-опозиціонери.
Згодом вони пояснили, що у законопроекті містилися дві поправки, які можуть завадити лідеру УДАРУ Віталію Кличку балотуватися на виборах президента України у 2015 році.