Він переконує, що цей договір Тимошенко підписала "як договір для залучення України до Митного союзу – коли ми запросили ринкову ціну, сказали: немає проблем, вступайте до Митного союзу ".
За словами Олійника, такий розвиток подій підштовхнув Україну шукати альтернативні варіанти.
"Якщо тільки Росія, яка не доведи Господи, буде застосовувати санкції, причому не економічного характеру, а політичного … безумовно, ми знайдемо нові ринки збуту, а й Росія втратить … Ми не хочемо такого розвитку подій. Нам потрібні взаємовигідні партнерські відносини, але, як писав колись Шевченко, у кожного в своїй хаті – своя правда, своя воля ", – підсумував Олійник.
Як повідомлялось, раніше Олійник запевняв, що замішаному на церковних і сімейних зв’язках стратегічному партнерству з Росії з Україною нічого не загрожує.
Так олійник відреагував на заяву радника Владіміра Путіна Сєргєя Глазьєва, що Україна, підписавши угоду про асоціацію з Євросоюзом, перестане бути для Росії стратегічним партнером і фактично позбудеться статусу суб'єкта міжнародного права.
Нагадаємо, 31 травня у Мінську, де проходило засідання глав урядів Співдружності Незалежних Держав, Микола Азаров підписав меморандум про отримання Україною статусу спостерігача в Митному союзі ЄЕП.
Віктор Янукович пояснив, що меморандум про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією повинен сприяти зміцненню економічних зв'язків між Україною і країнами Митного союзу (МС).
До того Янукович наполягав на участі України у Митному союзі за формулою «3+1».