У ПР вирішили, що бійці “Беркуту” заслуговують на амністію як учасники мирних масових заходів

24 Грудня 2013, 14:58

"Там (у законі – Ред.) виділено дві категорії: учасники акцій протесту (співробітники міліції не можуть бути учасниками акції)… А далі там використано таке словосполучення: учасники акцій протесту і масових заходів", – пояснив Олійник.

Він зазначив, що міліціонерів можна віднести до учасників саме масових заходів.

"До учасників масових заходів відноситься міліція, інші громадяни, які не є учасниками офіційних акцій", – вважає регіонал.

Він також попердив, що учасників акцій протесту можуть притягнути до відповідальності, якщо вини не звільнять приміщення і продовжать порушувати закони після набрання чинності закону про "амністію".

"Захопили приміщення. Якщо прийняли амністію, будь ласка, звільніть приміщення, і ніякої відповідальності. Якщо ви продовжуєте утримувати чуже майно або приміщення , тобто продовжуєте цей злочин, безумовно, будуть притягатися до відповідальності", – запевнив Олійник.

При цьому він зазначив, що у даному випадку перслідування здійснюватиметься за новим складом злочину.

Як повідомлялось, голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук вважає, що у законі про амністію учасників Майдану немає чітких та об’єктивних підстав, а відтак і можливостей для належного його застосування на практиці.

Нагадаємо,Віктор Янукович підписав закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

19 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб, з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань». За документ проголосували 339 народних депутатів.

Законопроектом передбачається звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності закону.

Усі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу цих подій, підлягають закриттю. Також щодо учасників мирних протестів не можуть бути відкриті нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень.