НОВИНИ

Рада оголосила амністію активістам Майдану

Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб, з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань». За документ проголосували 339 народних депутатів.

Зокрема, документ підтримали 176 депутатів з фракції Партії регіонів, 75  -  з «Батьківщини»,  31 – з УДАРу, 36 – зі «Свободи», а також 21 позафракційний.

Жоден  з представників КПУ законопроект не підтримав.

Проти проголосували депутат від «Батьківщини» Анатолій Гриценко  та позафракційний Олег  Канівець.

Представляючи проект закону, депутат фракції “Батьківщина” Павло Петренко сказав,  що законопроектом передбачається звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності закону.

Усі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу цих подій, підлягають закриттю.

Також щодо учасників мирних протестів не можуть бути відкриті нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень.

Згідно з законом, особи, притягнуті до кримінальної відповідальності, відповідальності за адміністративні правопорушення з приводу подій, визначених статтею 1 цього закону, підлягають звільненню від відповідальності та визнаються такими, що не мають судимості і відповідальності за адміністративне правопорушення.

Уповноважений орган повинен прийняти рішення, що випливають з цього закону, протягом 10 днів з набрання ним чинності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.