У ПР вважають, що замішаному на церковних і сімейних зв’язках стратегічному партнерству з РФ нічого не загрожує

27 Серпня 2013, 13:53

"Я думаю, що навряд чи чиновники будь-якого рівня визначають стратегічне партнерство. Напевно, визначає його історія наших відносин з Росією та іншими сусідніми державами. Ми переживали всі ці негаразди, ці тимчасові непорозуміння … і все одно ці відносини будуть стратегічними. Чому? Тому що базуються майже на одній релігійній основі, я маю на увазі православ'ї, це фундаментально, сімейні зв'язки … ", – сказав Олійник.

Він підкреслив, що економіки України і Росії тісно пов'язані і "один без одного поки жити не можуть".

На думку регіонала, створюючи перешкоди, "при просуванні якісних українських товарів, вони, перш за все, б'ють по інтересах споживачів, тобто росіян".

Олійник впевнений, що з часом в українсько-російських відносинах переважатиме прагматизм, а не емоції. Думаю, рано чи пізно ця емоційна частина в оцінках відійде у бік і настане прагматична частина, де ми побудуємо відносини – ми якраз маємо такі наміри", – зазначив Олійник.

Він підкреслив, що Україну не треба підштовхувати до якогось одного варіанту.

"У нас є вибір, наш стратегічний, сподіваємося, доброзичливий сусід, і партнер взаємовигідний – це Росія, а наш будинок – це Європа", – підкреслив Олійник.

Регіонал нагадав, що Україна і Росія є членами Світової організації торгівлі. "Зокрема, ми – члени СОТ. Безумовно, всі конфлікти вирішуватимуться в рамках цієї організації", – зазначив він.

"Ми закликаємо наших російських партнерів з повагою поставитися до вибору України, так само як і ми ніколи не нав'язували Росії її зовнішній або внутрішній курс розвитку держави", – сказав регіонал.

Як повідомлялось, радник Владі міра Путіна Сєргєй Глазьєв заявив, що Україна, підписавши угоду про асоціацію з Євросоюзом, перестане бути для Росії стратегічним партнером і фактично позбудеться статусу суб'єкта міжнародного права.

26 серпня у Підмосков’ї, в заміській резиденції «Горки-9» відбулися переговори прем'єр-міністра України Миколи Азарова і прем'єр-міністра Росії Дмітря Мєдвєдєва. Після цього перший віце-прем'єр міністр Росії Ігор Шувалов заявив, що продовжувати переговори про одночасну інтеграцію України до МС та ЄС немає сенсу.

Нагадаємо, підписання угоди про асоціацію з Україною очікується у листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі.

Україна та ЄС розпочали переговори щодо угоди про асоціацію в 2007 році і завершили їх у грудні 2011 року. 30 березня 2012 року угода була парафована сторонами.