У ПР придумали захист для мирного “Беркута” від агресивного Майдану

26 Грудня 2013, 08:05

Депутат  зареєстрував у Верховній Раді відповідний  законопроекті № 3821 про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування працівників правоохоронних органів та посадових осіб, а також усіх інших учасників подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань.

Текст законопроекту наразі на сайті ВР відсутній, але на сайті Партії регіонів міститься коментар автора законопроекту Левченка щодо його законодавчої ініціативи.

«Законопроектом пропонується звільнити від відповідальності працівників правоохоронних органів і посадових осіб, які брали участь в організації та забезпеченні охорони громадського порядку під час акцій протесту та масових заходів у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цим законом. Також передбачається, що всі кримінальні провадження та провадження у справах про адміністративні правопорушення, службові розслідування, відкриті або призначені з приводу організації та забезпечення охорони громадського порядку під час акцій протесту та масових заходів, підлягають закриттю або завершенню», – йдеться в коментарі депутата.  

Як відомо, 19 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб, з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».  23 грудня Віктор Янукович підписав цей закон.

25 грудня закон був опублікований в газетах "Голос України" і "Урядовий кур'єр".

Законом передбачається звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності закону.

Усі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу цих подій, підлягають закриттю. Також щодо учасників мирних протестів не можуть бути відкриті нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень.

Читайте також: Генпрокурор у Раді: агресивний Євромайдан напав на мирний «Беркут»(стенограма виступу)