«Швидше за все, вибирати час для України будемо у вересні», – заявив депутата від Партії регіонів Олег Надоша.
За його словами, цю тему намагаються перевести в політичну площину, і можливо зіграти на ній на виборах. До речі, щорічне переведення стрілок годинника в цьому році збігається з днем парламентських виборів – 28 жовтня.
«Я вважаю, що нам вигідніше залишатися на так званому літньому часі, так як це в інтересах більшої частини країни. 80% території перебуває у другому часовому поясі, тобто в літньому часі. А зимовий, коли буде рано світати і раніше темніти, відіб'ється негативно на продуктивності праці і т. д.», – зазначив він.
Однак, в МНС наполягають на зимовому.
«Ми прислухалися до думки вчених. Вони вважають, що для України оптимальним буде зимовий час», – каже керівник прес-служби МНС Юлія Єршова.
Медики також вважають, що Україні варто жити за зимовим часом.
«Він був спочатку і гармонує з нашими біоритмами, – говорить столичний терапевт Олена Сиващенко. – Але найголовніше, щоб ми більше двічі на рік не переживали переведення стрілок. Це загрожує стресами для організму, відбуваються всілякі збої, особливо у тих, хто страждає хронічними захворюваннями».
Нагадаємо, в ніч з 24 на 25 березня Україна перейшла на літній час – стрілки годинників було переведено на 1 годину вперед.
Наприкінці лютого у парламенті зареєстрували законопроект, поданий Кабміном, яким пропонується запровадити на території України час другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки.
Минулого року щорічну зміну часу скасувала Росія, а потім і Білорусь. Україна тоді теж спершу пішла слідом за ними, але потім відмовилася від свого рішення.