У ПР кажуть, що Каськів писав заяву про відставку через скандал з LNG-терміналом

22 Грудня 2012, 01:30

"Я знаю, що Каськів таку заяву писав і готовий йти у відставку. Поки цю заяву не прийняли. Це питання не до нього, а до когось іншого", – зазначив він.

Нагадаємо, 26 листопада Україна підписала з компаніями Excelerate Energy LLC (США) і Gas Natural SDG, SA (Іспанія) угоду про співпрацю щодо реалізації національного проекту "LNG термінал". Як уточнював тоді журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, у компанії Excelerate Energy LLC планувалося орендувати плавучий завод із регазифікації скрапленого газу, а компанія Gas Natural SDG, SA (Іспанія) повинна була виступити інвестором реалізації проекту.

Проте за декілька годин після підписання договорів компанія Gas Natural SDG спростувала свою участь у проекті, заявляючи, що підписант угоди з іспанської сторони не є представником компанії.

Сам підписант – Джорді Бонвехі – пізніше визнав, що дійсно не мав повноважень підписувати будь-які угоди від імені компанії. Іспанська компанія Gas Natural Fenosa подала позов у Вищий суд Іспанії до Бонвехі.

Після скандалу Каськів заявив, що готовий піти у відставку, якщо це допоможе прибрати всі бар'єри в реалізації проекту будівництва в Україні LNG-терміналу.

Експерти ж переконані, що відставки Каськіва не буде, оскільки в Україні «бувають відставки за те, що хтось комусь «нагору» не заніс суму грошей, або не поділився з керівництвом якимось хабарем».

Тим часом європейські ЗМІ пишуть, що укладенням скандального договору щодо LNG-терміналу з неповноважним на те представником іспанської компанії Каськів осоромив президента та прем’єр-міністра України.

Читайте також:  LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?