У посольстві України пояснили скорочення фінансової допомоги від США

26 Квітня 2017, 08:41

Інформація про скорочення американської допомоги на 68,8% має розглядатися з урахуванням фінансової допомоги США Україні у формі кредитних гарантій. Про це повідомила прес-служба посольства України в США у Facebook.

"Зокрема, у 2016 році США надали Україні кредитні гарантії у розмірі 1 млрд. дол., що потребувало фінансування з бюджету Сполучених Штатів обсягом близько 300 млн. дол", – зазначили у дипустанові.

Зазначається, що у 2018 році завдяки досягнутій фінансовій стабілізації та очікуваному зростанню економіки України сторони не передбачають фінансової допомоги у формі кредитних гарантій.

"Фактичне зменшення американської допомоги Україні у 2018 році становитиме близько 30%, що дозволяє продовжити реалізацію більшості діючих програм допомоги нашій країні", – додали у відомстві.

При цьому наголошується, що у оприлюдненій інформації щодо бюджетних пропозицій Адміністрації США фінансування програм в Україні становитиме майже 50% від всіх коштів, передбачених на програми американської допомоги для країн регіону Європи та Євразії, що зазнали скорочення на 57,4%. 

Нагадаємо, 23 березня уряд Сполучених Штатів Америки виділив Україні 54 мільйони доларів додаткової допомоги на реформи і боротьбу з корупцією.

Як повідомлялося, палата представників Конгресу Сполучених Штатів Америки передбачила виділення 150 мільйонів доларів на військову підтримку України. Військова підтримка включає летальне озброєння оборонного спрямування.