У Польщі звинуватили 20 нападників на українську процесію

5 Липня 2017, 13:43

Окружна прокуратура Перемишля висунула обвинувачення 20-тьом особам, які торік напали на українську церковну процесію у Перемишлі. Про це повідомила речниця правоохоронного органу Марта Пентковська.

Вона наголосила, що у 2016 році, нападники у вульгарній формі висловлювалися щодо національної приналежності українців, які брали участь у ході греко-католиків і православних, та силою унеможливлювали подальший рух процесії.

Пентковська уточнила, що п'ятьох чоловіків звинуватили у тому, що, діючи спільно і узгоджено під час заходу, вони завдали фізичної шкоди одному з учасників, аби завадити йому взяти участь у процесії. Ще троє нападників звинувачуються у нанесенні ударів іншому учаснику ходи з приводу його української національності.

Зазначається, що усім нападникам загрожує до трьох років позбавлення волі. Обвинувальний акт у цій справі уже надійшов до Районного суду у Перемишлі.

Нагадаємо, 26 червня, у польському Перемишлі група молодиків намагалася перешкодити процесії греко-католиків і православних, які після панахиди за українськими героями йшли з собору на місцевий військовий цвинтар. Польська поліція висунула звинувачення у порушенні права на публічне сповідування релігійного культу.