У Польщі з меморіалу зникла пам’ятна дошка російською мовою

16 Травня 2011, 07:23

Пам'ятна дошка російською мовою з'явилася на меморіалі в Польщі на місці табору, де в 1920-і роки померли близько 8 тисяч полонених червоноармійців. На табличці, яку невідомі встановили під офіційною польською написом, написано: «Здесь покоятся 8 тысяч советских красноармейцев, жестоко замученных в польских «лагерях смерти»в 1919-1921 гг».

Табличка була видалена у другій половині дня в неділю. Поліція наразі проводить розслідування, щоб з'ясувати, хто причетний до її встановлення. Великопольский воєвода вже поінформував про те, що трапилося,російського консула, повідомила прес-служба воєводи.

Російській стороні не відомі обставини появи пам'ятної дошки російською мовою на меморіалі, але якщо це зроблено без узгодження з польською владою, то це порушення місцевого законодавства, заявив у неділю офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич.

Ситуація з табличкою на іншому меморіалі в Смоленську навесні викликала обурення у Варшаві. Поляки без дозволу російської сторони встановили свою табличку на місці катастрофи Ту-154 президента Леха Качиньського. Російська сторона замінила пам'ятну дошку. Текст нової говорить(на двох мовах – польській і російській): «Пам'яті поляків 96 на чолі з президентом Республіки Польща Лєхом Качинським, загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом 10 квітня 2010 року».

Польська сторона була незадоволена тим, що в новому варіанті відсутня фраза «96 поляків загинули по дорозі на пам'ятні заходи, присвячені 70-й річниці радянського геноциду в Катинському лісі, вчиненого над військовополоненими офіцерами Війська Польського у 1940 році».

Нагадаємо, російська влада в ніч з 8 на 9 квітня без відома Польщі замінила табличку на обеліску жертвам Смоленської авіакатастрофи, яка була встановлена у перші дні після трагедії.

11 квітня президенти Польщі та РФ Броніслав Коморовський та Дмитро Мєдвєдєв планували вшанувати пам’ять у Смоленську та Катині жертв авіакатастрофи 10 квітня 2010 року, а також розстріляних радянським НКВС польських офіцерів у 1940 році.