У поліції заявили про закриття провадження про зникнення цінностей із резиденції «Межигір’я»

16 Травня 2016, 17:45

Кримінальне провадження про зникнення цінностей з резиденції екс-президента України Віктора Януковича «Межигір'я» (Київська обл.) закрили за ознаками, передбаченими ч.5 ст.185 Кримінального кодексу України. Про це повідомили у поліції Київської області.

«Кримінальне провадження дійсно закрите», –  сказано в тексті.

За інформацією прес-служби поліції, підставою для закриття провадження стала відсутність заяви про злочин від потерпілої сторони, а також сумнівність факту існування так званого «золотого батона».

Раніше в понеділок, 16 травня, позафракційний народний депутат, секретар парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Дмитро Добродомов на офіційному сайті громадського руху «Народний контроль» оприлюднив відповідь прокуратури Київської області на його депутатський запит, в якому сказано, що 4 грудня 2015 року «слідчим СУ ГУ Нацполіціі в Київській області на підставу п.2 ч.1 ст.284 Кримінального кодексу України прийнято рішення про закриття вищевказаного кримінального провадження».

«Тому маємо дилему: або не було ні «золотого батона», ні інших коштовностей з Межигір'я, які бачила вся країна. Або ж потрібно покарати тих, хто закрив кримінальне провадження. Адже цінності зникли, а винуватців не шукають. Більш того, прокуратура навіть не бачить «складу злочину» в зникненні коштовностей вартістю в мільйони», – підкреслив нардеп.

Добродомов нагадав, що Генпрокуратура відкрила відповідне кримінальне провадження за ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України, за фактом зникнення цінностей з Межигір'я.

Читайте також: Землі "Межигір'я" остаточно повернули Україні

Нагадаємо, після втечі Віктора Януковича з України 22 лютого його резиденцію відкрили для відвідувачів. Тим часом, сам Янукович заявив, що в Межигір'ї йому належить тільки будинок.

Водночас, у Межигір'ї представники самооборони та журналісти знайшли документи, які свідчать про порушення законодавства, підкуп суддів, ухиляння від сплати податків тощо.