У підрозділах бойовиків на Донбасі служитимуть тільки громадяни Росії – розвідка

17 Вересня 2019, 14:17

На окупованих територіях Донбасу в підрозділах бойовиків будуть служити тільки військові з російськими паспортами. Про це у вівторок, 17 вересня, повідомило Міністерство оборони України за інформацією Головного управління розвідки.

 

Зазначено, що командування Збройних сил РФ вживає заходів для прискорення так званої «паспортизації» населення в ОРДЛО через зміну порядку проходження військової служби у складі 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

 

Зокрема, з 1 жовтня у підрозділах російсько-окупаційних військ служитимуть тільки військовослужбовці з російськими паспортами і особи, які розпочали оформляти російське громадянство встановленим порядком.

 

Як зауважили в Міноборони, так Росія намагається посилити свої позиції на міжнародних переговорах з врегулювання ситуації на Донбасі і не допустити втрати свого впливу в регіоні у разі змушення її погодитись на окремі поступки з реалізації Мінських угод.

 

Таким чином, РФ зберігає потенціал для подальшої агресії проти України.

 

Нагадаємо, 24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", – йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Водночас за інформацію Головного управління розвідки Міноборони, Федеральна служба безпеки Росії ввела додаткові перевірки перед видачею російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей.

 

У серпні в спостерігачі місії ОБСЄ повідомили, що на Луганщині бойовики роздають «паспорти ЛНР».