У Партії регіонів пропонують облаштувати виборчі дільниці веб-камерами втричі дорожче, ніж в Росії

7 Березня 2012, 08:22

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина».

«Ця ідея добре зарекомендувала себе на президентських виборах в Росії. Прийняття законопроекту захистить Україну від спекуляцій щодо того, що у нас нібито готуються фальсифікації, і допоможе через інтернет контролювати хід голосування й підрахунок голосів», – заявив Коновалюк.

Ідея обладнати виборчі дільниці веб-камерами не нова. У січні з такою пропозицією до Центральної виборчої комісії звернувся голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін. Вартість проекту тоді не називалася. У Росії, де на президентських виборах 4 березня камери були встановлені на 90 тис. дільниць, на це знадобилося трохи більше трьох місяців і 25 млрд руб. (6,8 млрд грн). З бюджету виділено 13 млрд руб. (близько 3,5 млрд грн), решту витрат взяв на себе «Ростелеком». За попередніми підрахунками, вартість одного комплекту (ноутбук і дві камери) склала 26 тис. руб. (6,7 тис. грн).

За оцінкою Коновалюка, вартість проекту в Україні, де діятиме близько 33,5 тис. виборчих дільниць, складе 700-800 млн грн. Це втричі дорожче, ніж це би обійшлося в Росії, – 22,3 тис. грн. (з розрахунку на один комплект).

«Необов'язково це будуть гроші державного бюджету, в Росії, наприклад, частина коштів на це виділила компанія «Ростелеком», – зазначив Коновалюк.

Згідно з документом, терміни і порядок обладнання виборчих дільниць веб-камерами повинен визначити Центрвиборчком. Тим часом у комісії до законопроекту поставилися з недовірою.

«До закону «Про вибори» не варто вносити ніякі зміни, я теж маю претензії до цього документу, але є схвалена Радою Європи принципова позиція президента – до парламентських виборів закон змінюватися не повинен», – заявив перший заступник голови ЦВК Андрій Магера.

«У Росії веб-камери не допомогли! Якщо влада пре, як танк, ніщо не допоможе!» – зазначив народний депутат Сергій Підгорний («БЮТ-Батьківщина»).