Про це в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина» розповіла співдоповідачка ПАРЄ по Україні Майліс Репс.
«Так, асамблея прийняла ухвалу, але тепер юридичній комітету ПАРЄ належить провести аналіз тих країн, щодо яких раніше висувалися підозри в наявності політичних в'язнів, – це Азербайджан, Вірменія, Україна, Росія», – заявила вона.
«Комітетові належить провести слухання і вивчити позицію експертів, запрошених з ряду країн – Німеччини, Великобританії, США, а також представника Європейського суду з прав людини. Проаналізувавши їх думку, позицію Amnesty International, комітет прийме рішення», – зазначила Репс.
«Якщо ж мова буде йти про слухання в юридичному комітеті, то ми впораємося за півроку», – вважає вона.
При цьому Репс зауважила: «Але на сьогодні незрозуміло, до якого висновку ми прийдемо і чи прийдемо взагалі. Рівні підтримки різних позицій (про необхідність такого аналізу – Ред.) в комітеті дуже близькі, і передбачити результат голосування неможливо».
«Ситуація повинна прояснитися протягом місяця-двох. В середині листопада, а потім на початку грудня в нас будуть зустрічі в Парижі, і якщо там з'ясується, що у комітету немає інтересу йти далі, – що ж, залишиться визнати поразку. Хоча на даний момент в комітеті є домовленість про те, що цю роботу треба виконати», – зазначила Репс.
Нагадаємо, 3 жовтня Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка затвердила визначення терміну «політичний в’язень».
Представники української опозиції впевнені, що вже на наступній сесії ПАРЄ визнає політв'язнями Юлію Тимошенко та Юрія Луценка.