«Я проти того, щоб ми поспішно бойкотували такі події як футбольний турнір та пісенний конкурс (Євробачення в Азербайджані – Ред.), які мають мало спільного з політикою», – зазначив міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле.
«Ми повинні використати ці події для того, щоб створити критично налаштовану громадськість, щоб почати ділог з людьми та захистити наш демократичний компас цінностей», – додав він.
Вестервелле зазначив, що він давно «домагається правового поводження з пані Тимошенко та іншими опозиційними політиками». «Ми відправили туди німецьких лікарів, ми критикуємо умови утримання», – зазначив міністр.
В німецьких дипломатичних колах передбачають, що такі заходи, а також затримка підписання угоди про асоціацію з ЄС в кінці-кінців матимуть вплив на українську владу.
«Її не підпишуть, допоки ситуація в Україні не зміниться. Я вважаю, що важливо підкреслювати це в рамках політичних та дипломатичних переговорів», – зазначив німецький депутат від ХДС Ебергард Гінгер, який принципово заперечує бойкот.
Серед соратників Гінгера по партії також поширена думка проти бойкоту Євро-2012.
Міністр внутрішніх справ Ханс-Петер Фрідріх вбачає в чемпіонаті «шанс для демократії в Україні». Політики Дагмар Фрайтаг (Соціал-демократична партія Німеччини), Клаудія Рот (Партія зелених) та Вольфганг Босбах вважать УЄФА «організатором з обов’язками».
«Надавши можливість проведення чемпіонату Асоціація взяла на себе відповідальність підвищувати голос у таких ситуаціях», – зазначив Фрайтаг, який очолює парламентський комітет зі спорту в німецькому парламенті.