У Німеччині розслідують поширення пропаганди РФ

10 Січня 2017, 09:25

Німецькі чиновники заявили, що вони розслідують безпрецедентне поширення фейкових новин на тлі повідомлень про прагнення росіян вплинути на вибори у країні, які відбудуться восени. Про це повідомляє The Guardian.

Федеральна служба захисту конституції Німеччини підтвердила, що під час кібератаки в грудні минулого року проти Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) використовували ту же "інфраструктуру", що під час зламу серверів німецького парламенту у 2015 році, який приписують групі російських хакерів APT28.

У федеральній службі зазначили, що в минулому місяці зафіксували "величезне використання фінансових ресурсів" та розгортання широкого спектру інструментів російської пропаганди для проведення кампанії дезінформації, спрямованої на дестабілізацію уряду Німеччини.

Росія заперечує участь в кібервійні проти західних урядів та установ.

Представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що ФРН буде використовувати всі можливі засоби, щоб розслідувати поширення фейкових новин в інтернеті, заявивши, що кращою відповіддю буде більша прозорість.

"Ми маємо справу з феноменом такого розмаху, якого ми не бачили раніше", – сказав він.

Влада Німеччини заявила, що Берлін розглядає можливість створення окремої групи в урядовій прес-службі, яка б конкретно оцінювала і реагувала на фейкові новини.

Нагадаємо, американська розвідка опублікувала доповідь про втручання Росії у президентські вибори в США. За даними розвідки США, російський президент РФ Путін наказав провести хакерські атаки з метою вплинути на вибори в США.

У доповіді російський уряд і Путін звинувачуються в тому, що вони "віддають очевидну перевагу" обраному американському президентові Дональду Трампу.

Тим часом, Трамп визнав факт причетності Російської Федерації до кібератак на інфраструктуру США, але не вважає, що згадані атаки вплинули на результати виборів. Крім того, він назвав "полюванням на відьом" дії нинішньої американської адміністрації щодо Росії.

Як пояснили у Держдепі, уряд Сполучених Штатів оприлюднив лише частину розслідування щодо втручання Росії в процес президентських виборів в США для того, щоб не розкрити свої розвідувальні джерела і методи, за допомогою яких була отримана ця інформація.

Крім того, для розслідування кібератак РФ конгресмени-демократи запропонували створити комісію, аналогічну тій, що займалася розслідуванням терактів 11 вересня 2001 року.

читати ще