У Німеччині Бакай опинився у центрі чергового скандалу

Акценти
27 Червня 2013, 11:24

У готелі-палаці "Шлосготель Бюлергьое" (Schlosshotel Bühlerhöhe), що розташований у містечку Бюль поблизу курортного Баден-Бадена, відпочивали перший канцлер Німеччини Конрад Аденауер, чимало державних діячів і зірок шоу-бізнесу.

Бакай придбав "Шлосготель Бюлергьое" 2010 року і обіцяв вкласти кілька десятків мільйонів євро у реставрацію і модернізацію цієї історичної будівлі – до свого сторіччя 2013 року мав постати у новому блиску.

На сторічний ювілей палацу-готелю, який в очікуванні ремонту вже три роки не приймає гостей, відключили світло за несплату.

Тим часом попередній власник "Бюлергьое" мільярдер Дитмар Гопп подав до суду на нового власника з вимогою визнати його банкрутом.

"Ще 31 грудня 2012 року сплив кінцевий термін, в який покупець мав перерахувати продавцеві останній транш коштів", – повідомив речник Schultze&Braun.

За його словами, у середині червня Ігор Бакай прибув з Москви, аби зустрітися з арбітражним управляючим і обговорити подальшу долю готелю.

"Щоби принаймні частково покривати поточні витрати, вирішили знову відкрити кав’ярню при готелі", – повідомив представник юридичної фірми.

Нагадаємо, Ігор Бакай у середині 1990-х років очолював координаційну раду ЗАТ "Інтергаз", що здійснювало постачання газу з Туркменії і конкурувало з корпорацією ЄЕСУ, якою на той часкерувала Юлія Тимошенко. У жовтні 2003 року Бакай очолив Державне управління справами. Навесні 2005 року щодо нього було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 364 і ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу ("перевищення влади і зловживання службовим становищем"). Бакай підозрювався в участі в незаконному продажі майнових комплексів "Готель Дніпро", "Готель Україна", а також нерухомості Національного комплексу "Експоцентр України".

У грудні 2004 року Бакай виїхав до Росії і на початку 2005 року отримав громадянство РФ. У 2006 році суд виніс ухвалу про припинення розслідування справ, а в 2007 році Апеляційний суд Києва припинив міжнародний розшук Ігоря Бакая. Проте в листопаді 2008 року Верховний суд відмінив рішення першої і другої інстанцій.

У березні Печерський районний суд закрив всі кримінальні справи, порушені проти Бакая.

90