НОВИНИ

У Німеччину приїжджають мігранти з вищим рівнем освіти, ніж у самих німців

Мігранти, які приїздять в Німеччину мають вищу освіту і кваліфікацію, ніж німецьке населення. Про це свідчить звіт дослідника ринку праці Греберта Брюкера та Bertelsmann Foundation, повідомляє Der Spiegel.

Відповідно до результатів дослідження, на сьогодні 43% новоприбулих мігрантів віком від 15 до 65 років мають дипломи профтехучилища, університету або технікуму. В Німеччині цей рівень становить 26%.

Як зазначається в дослідженні Інституту ринку робочої сили та зайнятості, в німецькому суспільстві панує уявлення, що іммігранти переважно є низько кваліфікованими. За словами Der Spiegel, структурний склад групи мігрантів і справді радикально змінився за останні десять років. Економічна криза і високий рівень безробіття в багатьох країнах єврозони роблять Німеччину більш привабливою для працівників. За даними Федерального статистичного відомства у 2012 році до Німеччини приїхали більше мільйона людей. Востаннє такий рівень міграції спостерігався у 1995 році.

Bertelsmann Foundation закликав до стратегічної переорієнтації імміграційної політики. «Німеччина в майбутньому більше, ніж будь-коли потребуватиме більш кваліфікованих іммігрантів навіть з країн, які не входять до ЄС», сказав голова фонду Йорг Дрегер. 

Нагадаємо, як повідомляв Die Welt, для боротьби зі зростаючим браком спеціалістів, зокрема, лікарів, інженерів і педагогів рік тому уряд Німеччини спростив процедуру визнання іноземних дипломів, але поки ще не отримав очікуваних результатів. 

Читайте також: Молодим тут не місце: безробіття виштовхує перспективну італійську молодь з батьківщини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.