На пост очільника країни балотуються чотири кандидати – екс- голова Комітету держбезпеки Леонід Тібілов, уповноважений з прав людини при президенті республіки Давід Санакоєв, надзвичайний та повноважний посол Південної Осетії в РФ Дмітрій Мєдоєв та лідер комуністичної партії Станіслав Кочієв. Опозиційна кандидатка Алла Джіоєва участі в президентських виборах не братиме.
З вчорашнього дня особовий склад МВД Південної Осетії перевели на посилений режим. В день виборів, 25 березня, міліція здійснюватиме постійні рейди вулицями. Згалом, в охороні проядку під час президенстких виборів задіяно 1000 міліціонерів.
За день до президентських виборів оголошено "День тиші". Тобто в суботу, 24 березня, у Південній Осетії заборонено будь-яку агітацію та передвиборчу рекламу, зокрема у ЗМІ – повідомляє Центрвиборчком країни.
Як повідомлялося, 27 листопада 2011 року в Південній Осетії пройшов другий тур президентських виборів, в який вийшли глава МНС республіки Анатолій Бібілов і екс-міністр освіти Алла Джіоєва.
За підсумками голосування ЦВК повідомив про перемогу Джіоєвої. Однак Верховний суд республіки скасував результати виборів.
Не погодившись з цим рішенням, Джіоєва оголосила себе обраним президентом, її прихильники зайняли центральну площу Цхінвалі.
9 грудня чинний тоді президент Південної Осетії Едуард Кокойти і Джіоєва досягли угоди по врегулюванню ситуації в країні.
Але 18 січня 2012 Джіоєва повідомила, що відкликає свій підпис під угодою, оскільки влада порушує досягнуті домовленості. Вона також заявила, що не братиме участі в нових виборах глави республіки і зажадала передати їй владу як законно обраному президентові.
Пізніше вона призначила на 10 лютого власну інавгурацію на посаду глави Південної Осетії.