У НБУ зробили заяву щодо введення санкцій проти “Сбєрбанку”

7 Березня 2017, 18:52

Національний банк України ініціюватиме введення санкцій проти дочірнього банку Сбєрбанку Росії в Україні. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті регулятора.

«У відповідь на інформацію про готовність Сбербанку здійснювати обслуговування осіб-власників паспортів невизнаних ДНР та ЛНР, що розповсюджується в ЗМІ, Національний банк України повідомляє таке. У разі підтвердження цієї інформації, НБУ ініціюватиме перед РНБО питання щодо застосування санкцій до дочірнього банку Сбербанку Росії в Україні – ПАТ «Сбербанк», – йдеться у повідомленні.

Також у НБУ нагадали, що відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції», рішення щодо застосування санкцій щодо окремих юридичних осіб приймаються РНБО та вводяться в дію указом президента України.

Читайте також: Російські банки всупереч указу Путіна відмовляються визнавати "паспорти" "ДНР/ЛНР" – ЗМІ

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вимагає вжити санкції щодо «Сбєрбанку» через обслуговування клієнтів, які надають "паспорти "ДНР/ЛНР".

Нагадаємо, 18 лютого Російська Федерація визнала дійсними документи, що засвідчують особу, видані так званою владою "ДНР" і "ЛНР". Указ про визнання документів, виданих громадянам України та особам без громадянства, які проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України підписав російський президент Путін. Таке рішення прокоментував президент України Петро Порошенко, який вважає це доказ російської окупації частини цієї території. З цього приводу зробило жорстку заяву МЗС України та закликали міжнародних партнерів посилити тиск на РФ.