НОВИНИ

Російські банки всупереч указу Путіна відмовляються визнавати "паспорти" "ДНР/ЛНР" - ЗМІ

Найбільші фінустанови Росії відмовляються обслуговувати власників цих "документів"

Російські банки не почали обслуговувати громадян з паспортами так званих "ДНР" і "ЛНР", незважаючи на указ президента Росії Путіна про визнання їхніх "документів", повідомили ЗМІ у вівторок, 7 березня.

Жоден банк з Топ-30 прямо не повідомив, що готовий приймати паспорти "ДНР" і "ЛНР". Лише в декількох банках визнали офіційно, що в них є обмеження під час роботи з власниками документів самопроголошених республік.

Як йдеться у повідомленні, переважно кредитні організації відмовляються коментувати питання про паспорти невизнаних республік.

Зазначається, що в Ощадбанку Росії повідомили, що "ДНР" і "ЛНР" офіційно не визнані, а значить їхні документи не приймаються для банківських операцій. Прес-служба банку додала, що питання обслуговування громадян "ДНР" і "ЛНР" опрацьовується.

ЗМІ повідомляють, що в Центробанку Росії не відповіли на запит щодо паспортів так званих "ДНР" і "ЛНР".

Нагадаємо, 18 лютого Російська Федерація визнала дійсними документи, що засвідчують особу, видані так званою владою "ДНР" і "ЛНР". Указ про визнання документів, виданих громадянам України та особам без громадянства, які проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України підписав російський президент Путін. Таке рішення прокоментував президент України Петро Порошенко, який вважає це доказ російської окупації частини цієї території. З цього приводу зробило жорстку заяву МЗС України та закликали міжнародних партнерів посилити тиск на РФ.

В ОБСЄ побачили загрозу у визнанні Росією "документів" "ДНР/ЛНР" та наголосили, що будь-які документи, видані на суверенній території України, дійсні тільки тоді, коли визнаються на міжнародному рівні.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.