Національний банк України привітав схвалення Радою директорів МВФ рішення про виділення наступного траншу фінансової допомоги в розмірі $1 млрд. Про це йдеться у заяві НБУ, оприлюдненій на сайті регулятора.
Згідно з заявою, рішення про виділення траншу було прийнято після додаткового вивчення експертами МВФ можливого впливу торговельної блокади на українську економіку та оновлення макроекономічних прогнозів з урахуванням наданих оцінок НБУ та Міністерства фінансів.
«Експерти МВФ дійшли висновку, що ситуація матиме помірний вплив на темпи економічного зростання і стан платіжного балансу та не становитиме загрози для виконання інфляційних цілей НБУ», – підсумували в прес-службі регулятора.
Читайте також: Наслідки торговельної блокади ОРДіЛО. Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП у 2017 році
«Це четвертий транш в рамках чотирирічної програми розширеного фінансування EFF, що є підтвердженням успішності реформ, спрямованих на створення більш міцної та стійкої фінансової системи та економіки. Це найуспішніша програма МВФ в історії України», – наголосили в Нацбанку.
За словами голови НБУ Валерії Гонтаревої, надання кредиту – це «справжній вотум довіри з боку міжнародного фінансового співтовариства».
«Наші жорсткі стрес-тести для провідних банків, прагнення удосконалити стандарти і рішучі кроки в разі необхідності, зокрема нещодавно під час успішного входження держави у капітал Приватбанку, – всі ці дії мали важливу роль у забезпеченні стабільності фінансової системи. НБУ продовжить працювати над тим, щоб усі банки в Україні функціонували на найвищому рівні нормативної практики і прозорості, які, на нашу думку, мають бути обов’язковими для стимулювання стійкого і стабільного зростання України», – наголосила Гонтарева.
Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко повідомив, що Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні наступного траншу. Згодом у МВФ підтвердили рішення про виділення кредиту.
Як відомо, попередній транш Україна отримала у вересні 2016 року. Тоді Фонд теж схвалив виділення офіційному Києву майже $1 млрд.