НОВИНИ

Наслідки торговельної блокади ОРДіЛО. Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП у 2017 році

Оновлені дані Національний банк надав для ознайомлення Міжнародному валютному фонду.

Національний банк України у зв'язку з торгівельної блокадою окупованих районів Донецької та Луганської областей переглянув макроекономічні прогнози на 2017-2018 роки, повідомили у прес-службі НБУ  у вівторок, 21 березня. 

Зазначається, що НБУ очікує, що найбільший ефект від торговельної блокади українська економіка відчує у поточному році. Взявши до уваги ефекти від блокади та сприятливої зовнішньої кон’юнктури, Національний банк переглянув попередній прогноз економічного зростання у 2017 році з 2.8% до 1.9%.

 За новими оцінками регулятора, реальний ВВП зросте на 3.2% у 2018 році (січневий прогноз – 3.0%).

Водночас НБУ не очікує суттєвих змін у прогнозах інфляції, а саме 9.1% у 2017 році та 6.0% - у 2018 році.

Через блокаду, за зазначили у прес-службі, прогноз дефіциту поточного рахунку у 2017 році переглянули до $4.3 млрд (січневий прогноз становив $3.4 млрд).

Окрім того, НАБУ планує зменшити прогноз обсягу міжнародних резервів до $20.8 млрд на кінець 2017 року  (січневий прогноз – $21.3 млрд) та до $27.1 млрд на кінець 2018 року (січневий прогноз – $3.4 млрд).

Нагадаємо, питання третього перегляду програми розширеного фінансування МВФ для України зняли з порядку денного ради директорів Міжнародного валютного фонду на 20 березня. У МВФ пояснили, що засідання Ради директорів було відтерміноване, щоб оцінити вплив останніх подій на програму співпраці, тож МВФ розраховує повідомити про нову дату засідання найближчим часом.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко зустрівся 20 березня увечері з лідерами фракцій через ситуацію з МВФ. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.