У Нацбанку заявили про тиск із боку Коломойського

27 Листопада 2019, 10:48

Правління Національного банку України заявило про тиск на фінустанову з боку колишнього власника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

 

 

В установі вважають, що на Нацбанк кілька тижнів триває "сфокусована атака у формі замовних спекуляцій та наклепу у медіа, проплачених мітингів під стінами НБУ і навіть спроби насильницького вторгнення в НБУ “тітушками”.

 

"Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх та екс-власник "ПриватБанку" Ігор Коломойський, який заборгував державі 5,5 млрд дол. США, виведених із "ПриватБанку" до націоналізації. Водночас держава – президент, уряд, Національний банк – об’єднані єдиною позицією, що кошти мають бути повернуті", – йдеться у повідомленні.

 

Там додають, що мета атаки – дискредитувати НБУ і реформу з очищення банківського сектору, змінити керівництво та у майбутньому вдатися до ручного управління НБУ; уникнути відповідальності та необхідності повертати державі виведені з "ПриватБанку" кошти та стати на заваді співпраці України з міжнародними партнерами та насамперед МВФ.

 

Нагадаємо, "ПриватБанк" подав апеляцію на рішення Високого суду Лондона про невідповідність його юрисдикції позову держбанку до екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова і шести пов'язаних із ними компаній 22 грудня 2018 року. 

 

15 жовтня суд повною мірою задовольнив апеляційну скаргу "ПриватБанку".

 

Також під час слухань екс-власники визнали, що через організовані ними транзакції компанія втратила 515 мільйонів доларів. 

 

13 листопада Коломойський, Боголюбов та їхні компанії виплатили фінустанові понад 10 млн англійських фунтів судових витрат за рішенням Лондонського апеляційного суду.