У НАТО заявили, що російські військові навчання у Білорусі можуть виявитися “троянським конем”

Акценти
21 Липня 2017, 10:20

Україна і східноєвропейські країни НАТО побоюються, що російські військові навчання на території Білорусі, заплановані на вересень, можуть виявитися «троянським конем», за допомогою якого Росія залишить там завезену військову техніку. Про це заявив генерал-лейтенант Бен Ходжес, який командує американськими силами у Європі в інтерв'ю агентству Reuters.

Ходжес додав, що союзники США будуть пильно стежити за російською військовою технікою у Білорусі. Він зазначив, що немає поки ніяких підстав, що РФ планує здійснити такі дії. Ходжес додав, що більша відкритість Москви в питанні військових навчань могла б заспокоїти країни Східної Європи.

Дипломати НАТО вважають, що Росія вже використовувала подібну тактику для анексії Криму, на Донбасі та в Сирії.

Деякі союзники США по НАТО вважають, що російські навчання можуть налічувати більше 100 000 військовослужбовців і можуть включати в себе підготовку щодо ядерної зброї.

Росія в свою чергу заявила, що запросить міжнародних спостерігачів, якщо у навчаннях візьмуть участь більше 13 000 чоловік.

Ходжес сказав, що єдиною додатковою мірою на час проведення цих військових навчань буде відправка 120 десантників в Естонію, Латвію і Литву.

Навчання РФ «Захід 2017» пройдуть в Білорусі з 14 по 20 вересня.

90