НОВИНИ

Філіп Карбер: Під час навчань «Захід-2017» Путін може позбутися Лукашенка

Американський експерт припускає, що російські війська використають як загороджувальні загони для всіх прихильників президента Білорусі.

Американський експерт з питань безпеки, військової стратегії, міжнародних відносин та ядерного озброєння Філіп Карбер вважає реальним те, що президент РФ Владімір Путін під час навчань «Захід-2017» використає факт присутності російської армії у Білорусі, щоб позбутися керманича країни Аляксандра Лукашенка. Про це він розповів в інтерв’ю Тижню.

«А ось що я вважаю більш реальним – це те, що він буде використовувати факт присутності армії, навіть її частини для того, щоб позбутися Лукашенка. У Путіна з ним дуже складні стосунки з 2015 року. Путін вимагав надати йому військові бази, але Лукашенко відмовив. Лукашенко не хотів брати участь в цих навчаннях, аж до останньої зустрічі з росіянами. Маючи таку силу там, вони можуть використати її як загороджувальні загони для всіх прихильників Лукашенка. Водночас, маємо там громадське суспільство та лібералів, які закликають до протестів, а з іншого боку – проросійських громадян. Ситуація складна, можуть бути проблеми», – сказав він.

Також, за словами Карбера, якщо Путін веде всю танкову армію в Білорусь він може загрожувати одній з країн Балтії, найімовірніше, Латвії чи Естонії. А от Литва ризикує менше. Це пояснюється наявністю великої частини населення, яке може бути використано за схожим на Донбас сценарієм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.