У НАТО з тривогою відреагували на наміри Косово створити власну армію

8 Березня 2017, 15:10

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг повідомив у середу, 8 березня, що в Північноатлантичному альянсі стривожені намірами Косово створити власну армію.

За словами Столтенберга, під час розмов з президентом Косово та главою Уряду він висловив серйозні побоювання союзників по НАТО в зв'язку з недавніми пропозиціями перетворити Сили безпеки Косова у Збройні Сили без конституційних змін.

Зазначається, що генсек НАТО дав зрозуміти, що односторонні кроки, подібні цим, не приносять користі. Столтенберг закликав владу Косово підтримувати тісні контакти з Белградом, додавши, що в останні роки НАТО допомагала розвитку організації Сил безпеки Косова.

Глава Північноатлантичного альянсу уточнив, що структура, мандат і місія Сил безпеки Косова є питанням місцевих косовських установ відповідно до їхніх конституційних прав.

"Однак, якщо мандат Сил безпеки Косова буде розвиватися у такий спосіб, як це пропонується, НАТО доведеться переглянути рівень своїх зобов'язань, особливо в тому, що стосується безпеки. Я ясно дав зрозуміти це під час свого візиту до Косово в лютому, і я підтвердив це в своїх телефонних розмовах сьогодні", – заявив генсек НАТО.

Нагадаємо, президент Сербії 15 січня звинуватив Косово у провокуванні війни. За словами Ніколича, напередодні країни були на межі зіткнення. Пізніше США закликали Сербію і Косово уникати «небезпечної риторики».

Косово проголосило незалежність у 2008 році. Її визнали більшість країн світу, зокрема США і країни Європейського Союзу. Україна незалежність Косова не визнала.  Сербія категорично відмовляється визнати незалежність Косова.