НОВИНИ

США закликали Сербію і Косово уникати «небезпечної риторики»

У Вашингтоні заявили про необхідність нормалізації відносин.

США закликали Сербію і Косово уникати «небезпечної риторики» у відносинах між двома країнами. Про це йдеться в заяві посольства США в Приштині, передає Радіо Свобода.

«Косово є суверенною, незалежною державою, і ми поважаємо право Косова керувати тим, хто і що перетинає його кордони. Ми закликаємо всі сторони уникати небезпечної риторики і продовжувати працювати над нормалізацією відносин», – йдеться в заяві.

Останній конфліктний випадок стався 14 січня після того, як Сербія вперше після війни 1998-1999 років відправила поїзд із написом «Косово – це Сербія» в північні райони Косова, де переважно живуть етнічні серби.

Однак поїзд зупинили на кордоні після того, як влада Косова заявила, що втрутиться і заважатиме руху. Белград, який не визнає владу уряду в Косові, повідомив, що зупинив потяг, тому що сили безпеки Косова планували напасти на нього.

Президент Косова Хашим Тачі звинуватив Белград у намірі захопити частину північного Косова, використовуючи «кримську модель». Президент Сербії Томіслав Ніколіч заявив, що, розгорнувши спеціальні поліцейські сили на кордоні, щоб заблокувати рух поїзда, Приштина продемонструвала прагнення до війни.

Косово за підтримки США й інших західних держав оголосили про свою незалежність від Сербії в 2008 році, і 114 країн визнали незалежність Косова. Україна незалежність Косова не визнала.  Сербія категорично відмовляється визнати незалежність Косова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.