У НАТО не визнають угоду між Росією і Південною Осетією

18 Березня 2015, 20:40

НАТО не визнає так звану угоду про союзництво і інтеграцію, що підписана 18 березня між грузинським регіоном Південна Осетія і Росією. Про це йдеться у заяві генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга поширеному сьогодні, передає ЄС-плюс.

"Ця так звана угода – ще один крок Російської Федерації, що створює перешкоди тривалим зусиллям міжнародного співтовариства посилити безпеку і стабільність в регіоні", – підкреслив Столтенберг.

Генсек НАТО зазначив, що ця угода порушує суверенітет і територіальну цілісність Грузії, а також суперечить принципам міжнародного права, ОБСЄ і російським міжнародним зобов'язанням.

"Це не сприяє мирному і тривалому врегулюванню ситуації в Грузії", – зазначив Столтенберг.

Він нагадав, що Південна Осетія і Абхазія є регіонами Грузії і в черговий раз закликав Росію відкликати своє визнання цих регіонів незалежними державами і вивести свої війська з території Грузії.

Нагадаємо, сьогодні президент Росії Владімір Путін підписав договір про союз РФ з Південною Осетією. Подібну угоду було підписано і з Абхазією в листопаді 2014 року.

Як відомо, так звана "Республіка Південна Осетія" існує на територіях, анексованих у Грузії за допомогою російських окупаційних військ під час воєн у 1992 та 2008 роках. "Держава" визнана тільки Російською Федерацією, Венесуелою, Нікарагуа та Науру.