НОВИНИ

Генеральна асамблея ООН визнала Абхазію та Південну Осетію частинами Грузії

Генеральна асамблея ООН прийняла винесений на голосування Грузією проект резолюції по Абхазії і Південній Осетії, присвяченій проблемі біженців та переміщених осіб і цих країн.

За резолюцію проголосували 62 країни, проти - 16, зокрема і Росія. Ще 84 держави утрималися.

Документ "підтверджує неприпустимість насильницької зміни демографічної ситуації" у регіоні ", вказуючи також на необхідність "розробки графіка для добровільного, безпечного і безперешкодного повернення в свої будинки всіх внутрішньопереміщених осіб і біженців, яких торкнулися конфлікти в Грузії".

При цьому Абхазія і Південна Осетія в резолюції називаються частиною Грузії.

Документ також закликає "всіх учасників женевських дискусій активізувати свої зусилля по встановленню міцного миру, домовитися про більш ефективні заходи зміцнення довіри і негайно зробити кроки щодо забезпечення поваги прав людини та створенню сприятливих в плані безпеки умов" для повернення внутрішньопереміщених осіб і біженців.

У представленій до засідання Генасамлеї доповіді генсекретар всесвітньої організації Пан Гі Мун закликав учасників переговорів продовжувати діалог та розширювати гуманітарне співробітництво.Пан Гі Мун повідомив, що з моменту завершення конфлікту в свої будинки повернулися більше 100 тисяч жителів, у той час як ще 20272 людини залишаються переміщені.

Серед іншого він констатував, що зміна уряду в Грузії не позначилася на наданні гуманітарної допомоги біженцям.

Нагадаємо, Абхазія та Південна Осетія є самопроголошеними державами, що територіально входять до складу Грузії.

Як відомо, п'ять років тому відбувся збройний конфлікт за участі Абхазії, Південної Осетії та Грузії. Останню певний час називали агресором, однак згодом спеціальна комісія ЄС визнала, що Грузія такою не була.