Проект постанови про відставку голови уряду Арсенія Яценюка визнано неконституційним та на цій підставі відхилено Комітетом з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради. Про це заявив перший заступник голови вказаного комітету Павло Пинзеник, передали у прес-службі партії «Народний фронт», членом якої також є Пинзеник.
«У рішенні комітету наголошується, що відповідна постанова порушує Конституцію, закон «Про Кабінет міністрів України» і Регламент Верховної Ради. Зокрема, статтею 13 Закону України «Про Кабінет міністрів України» визначено підстави, внаслідок яких настає відставка Кабінету міністрів: прийняття Верховною Радою резолюції недовіри Кабінету міністрів, відставка прем’єр-міністра, смерть прем’єр-міністра. Комітет зазначає, що 16 лютого Верховна Рада розглянула проект постанови «Про відповідальність Кабінету міністрів України (щодо прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України)», який не отримав необхідної кількості голосів народних депутатів», – йдеться у повідомленні.
«Відтак, за цією підставою відставка прем’єр-міністра України не настає», – зазначено далі.
Таким чином, додали у повідомленні, Яценюк має право особисто заявити про відставку.
«На сьогодні, у Верховній Раді відсутня заява прем’єр-міністра Яценюка А. П. про відставку», – підкреслили у тексті.
«Крім того, наголошуємо, що ані Конституція України, ані закон «Про Кабінет міністрів України» не містять положень щодо можливості ініціювання питання про відставку прем’єр-міністра одним народним депутатом», – додали там.
Таким чином, комітет відхилив проект постанови про відставку Яценюка та доручив повернути його суб’єкту законодавчої ініціативи.
Як відомо, наразі в Україні наявна політична криза та можлива відставка уряду.
Як повідомлялося, раніше прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко назвав імена можливих голів уряду, серед яких і Садовий.
Також повідомлялося, раніше спікер Володимир Гройсман розповів про відсутність прогресу у консультаціях щодо виходу з політичної кризи.
Нагадаємо, голова уряду Арсеній Яценюк заявив про два варіанти виходу з політичної кризи.
Також нагадаємо, у БПП анонсували збори для обговорення кандидатури нового прем'єр-міністра.
Окрім того, 16 лютого парламент заслухав річний звіт Кабінету міністрів. Депутати визнали роботу уряду незадовільною, однак провалили голосування за відставку Кабміну.
Згодом у пресі поширили чутки про можливе призначення на посаду прем’єр-міністра Наталії Яресько.